Unisex Team Ranking

# Name Punkte
1 Frederick Bott / Nacho Gutierrez 1390
2 Sabine Kolbe / Richard Ströhl 1374
3 Richard Ströhl / Saskia Thurm 1368
4 Ben Thavisin / Frederick Bott 1367
4 Vincent Jülich / Ramon Weil 1367
6 Johannes Lindmeyer / Nacho Gutierrez 1366
7 Mara Jöedicke / Florian Winkelmann 1362
8 Heitor Guelfi / Ben Thavisin 1358
8 Ingo Bierschel / Nacho Gutierrez 1358
10 Mara Jödicke / Kathrin Muehlhausen 1355
11 Peter Lintermann / Richard Ströhl 1354
12 Celia De Anta / Sabine Kolbe 1353
12 Saskia Thurm / Bartholomäus Wasowicz 1353
14 Andrew Lux / Julia Pietzko 1349
15 Schaeffkes Christian / Andrew Lux 1347
16 Martin Potocki / Florian Winkelmann 1346
16 Stephan Döttelbeck / Florian Winkelmann 1346
18 Ben Thavisin / Benjamin Schaafstall 1345
18 Florian Singbeil / Richard Ströhl 1345
18 Lars Kokoscha / Ingmar Ritzenhofen 1345
18 Wolfgang Riedl / Bartholomäus Wasowicz 1345
22 Dan Brown / Peter Filz 1344
23 Tobias Goth / Alejandra Mallavia 1342
24 Alejandra Mallavia / Julian Roßbach 1341
25 Patricia Behrens / Ben Thavisin 1340
25 Sorusch Haschemi Nia / Florian Winkelmann 1340
25 Wolfgang Riedl / Ruben Visscher 1340
28 Dan Brown / Jan Ruhl 1339
29 Dan Brown / Wolfgang Riedl 1338
29 Marcus Pfund / Julian Roßbach 1338
31 Alejandra Mallavia / Sarah Weber 1333
31 Matthias Drerup / Tobias Goth 1333
33 Jens Benninghaus / Dan Brown 1331
34 Henrik Beuning / Stephan Döttelbeck 1330
34 Peter Diehl / Julian Roßbach 1330
36 Dario Buchholz / Bartholomäus Wasowicz 1324
36 Henry Huebel / Kathrin Muehlhausen 1324
36 Inga Schmidt / Saskia Thurm 1324
36 Jens Benninghaus / Jan Ruhl 1324
36 Stephan Döttelbeck / Sorusch Haschemi Nia 1324
41 Francisco Aguirre / Wolfgang Riedl 1323
41 Henrik Beuning / Fran Jiménez 1323
41 Martin Potocki / Tore Trapp 1323
41 Miriam Fricke / Yannick Zeidler 1323
41 Philipp Havermann / Martin Potocki 1323
41 Sorusch Haschemi Nia / Martin Potocki 1323
47 Tim Reichhöfer / Bartholomäus Wasowicz 1322
47 Tobias Goth / Facundo Hinojal 1322
49 Heitor Guelfi / Facundo Hinojal 1321
49 Johanna Luetgebrune / Julian Roßbach 1321
51 Dario Buchholz / Saskia Thurm 1318
51 Fran Jiménez / Matthias Drerup 1318
51 Johanna Luetgebrune / Alejandra Mallavia 1318
54 Florian Schart / Christian Tittmann 1317
54 Martin Schneppenheim / Jonas Weidner 1317
54 Parvin Postulka / Martin Schneppenheim 1317
57 David Gieske / Florian Schart 1316
57 Fernando Blanchart / Lorenzo Garcia 1316
57 Florian Schart / Leon Schmitz 1316
57 Jan Ruhl / Tobias Theben 1316
57 Kalle Giersen / Ruben Visscher 1316
57 Marcus Pfund / Tobias Theben 1316
57 Peter Diehl / Sebastian Menge 1316
57 Philipp Havermann / Tore Trapp 1316
65 Daniel Kübler / Wolfgang Riedl 1315
65 Holger Gerke / Olaf Knütel 1315
65 Kalle Giersen / Yannick Zeidler 1315
65 Tim Reichhöfer / Saskia Thurm 1315
69 Peter Filz / Tim Röhn 1314
70 Francisco Hernandez / Bartholomäus Wasowicz 1313
70 Franziska Sonnenschein / Jan Sonnenschein 1313
70 Miriam Fricke / Sarah Weber 1313
70 Peter Filz / Daniel Gomez Garcia 1313
74 Alejandra Mallavia / Claudia Pöggeler Ribas 1312
75 Harald Schmidt / Sarah Weber 1311
76 Ralf Jegodzinski / Wolfgang Riedl 1310
77 Henrik Beuning / Ralf Jegodzinski 1309
77 Sergio Gamez / Florian Winkelmann 1309
77 Sorusch Haschemi Nia / Henry Huebel 1309
80 David Munoz / Wolfgang Riedl 1308
80 Ferran Bonet / Sorusch Haschemi Nia 1308
80 Meike Schnitzler / Sarah Weber 1308
80 Stephan Döttelbeck / Christian Tittmann 1308
84 Francisco Aguirre / Daniel Kübler 1307
84 Henrik Beuning / Andreas Plath 1307
84 Henrik Beuning / Tim Kaufmann 1307
84 Kalle Giersen / Wolfgang Riedl 1307
84 Stephan Döttelbeck / Andreas Plath 1307
84 Stephan Döttelbeck / Tim Kaufmann 1307
84 Wolfgang Riedl / Andrea Riedl 1307
91 Julian Roßbach / Petra Samoiski-Tierney 1306
91 Peter Filz / Lutz Neukirch 1306
93 Matthias Bertram / Ralf Jegodzinski 1304
93 Patricia Calderón Zegers / Wibke Köller 1304
95 Sorusch Haschemi Nia / Kathrin Mühlhausen 1303
95 Wolle Grandt / Ruben Visscher 1303
97 Matthias Drerup / Marcelo Hennet 1302
97 Peter Lintermann / Oliver Schmidt 1302
97 Sorusch Haschemi Nia / Christian Tittmann 1302
100 Claudia Pöggeler Ribas / Benjamin Schaafstall 1301
100 Francisco Aguirre / Meike Schnitzler 1301
102 Daniel Wunsch / Isabel Langels 1300
102 Ingo Bierschel / Kay Conrad 1300
102 Jannik Deters / Benjamin Schaafstall 1300
102 Marcus Pfund / Gregor Winkelius 1300
102 Walls Gmbh / Heiko Hahne 1300
107 Marcus Pfund / Erich Schmack 1299
108 Evelyn Deters / Dennis Metzenthin 1298
108 Francisco Aguirre / Evelyn Deters 1298
110 Harald Schmidt / Tobias Theben 1297
110 Laura Falk / Johannes Lindmeyer 1297
112 Daniel Kübler / Harald Schmidt 1296
112 Miriam Fricke / Harald Schmidt 1296
112 Stefan Kurz / Harald Schmidt 1296
115 Alex Heckmann / Yannick Zeidler 1294
115 Boubacar Diallo / Nicolas Lahaye 1294
115 Oli Schmidt / Inga Schmidt 1294
115 Wolle Grandt / Marcus Pfund 1294
115 Wolle Grandt / Wolfgang Riedl 1294
120 Boubacar Diallo / Tim Kaufmann 1293
120 Miriam Fricke / Meike Schnitzler 1293
120 Oliver Schmidt / Florian Singbeil 1293
120 Stephan Döttelbeck / Sergio Gamez 1293
124 Dan Brown / Holger Böhle 1292
124 Erich Schmack / Martin Dawkins 1292
124 Petra Hallerbach / Jan Sonnenschein 1292
124 Sergio Gamez / Martin Potocki 1292
124 Victoria Correa Merlassino / Julian Roßbach 1292
129 Andrea Riedl / Jonas Weidner 1291
129 Catha Lammers / Johanna Luetgebrune 1291
129 Kalle Giersen / Stefan Kurz 1291
129 Miriam Fricke / Kalle Giersen 1291
129 Parvin Postulka / Andrea Riedl 1291
129 Petra Hallerbach / Julian Roßbach 1291
135 Harald Schmidt / Meike Schnitzler 1290
136 Guillermo Moriñigo Lopez / Dirka Vermee 1288
136 Petra Hallerbach / Alejandra Mallavia 1288
138 Alfred Gaubrich / Guillermo Moriñigo Lopez 1287
138 Dario Buchholz / Sebastian Kranz 1287
138 Dario Buchholz / Tim Reichhöfer 1287
138 Peter Diehl / Wolle Grandt 1287
142 Carlota Pla Pons / Dirka Vermee 1286
142 Claus Hübler / Wolfgang Riedl 1286
142 Hans Jürgen Rayle / Meike Schnitzler 1286
142 Sergio Gamez / Sorusch Haschemi Nia 1286
146 Alex Heckmann / Martin Potocki 1285
146 Andre Friedrichs / Ralf Tüns 1285
146 Christian Tittmann / Juan Valdes 1285
146 Cornelius Doll / Catha Lammers 1285
146 David Gieske / Christian Tittmann 1285
146 Holger Böhle / Jan Ruhl 1285
146 Jannik Deters / Carlota Pla Pons 1285
146 Leon Schmitz / Christian Tittmann 1285
146 Sergio Calero / Tobias Theben 1285
146 Tobias Kreimer / Jürgen Rayle 1285
156 Ben Schönborn / Franz Stemmer 1284
156 Daniel Gomez Garcia / Tim Röhn 1284
156 David Gieske / Leon Schmitz 1284
156 Erich Schmack / Tobias Theben 1284
156 Hauke Böckmann / Martin Schulz 1284
156 Niklas Friedrich / Hoang Vu 1284
156 Stefan Kurz / Petra Samoiski-Tierney 1284
156 Tim Kaufmann / Andreas Plath 1284
156 Tobias Theben / Gregor Winkelius 1284
165 Derin Akyaman / Andrea Riedl 1283
165 Derin Akyaman / Maximilian Karlsohn 1283
165 Evelyn Deters / Hans Jürgen Rayle 1283
165 Karsten Kucharczyk / Johanna Luetgebrune 1283
165 Maximilian Karlsohn / Andrea Riedl 1283
165 Michael Skorczewski / Michael Werner 1283
165 Stefan Kurz / Erich Schmack 1283
172 Petra Samoiski-Tierney / Harald Schmidt 1281
172 Sergio Calero / Harald Schmidt 1281
174 Erich Schmack / Harald Schmidt 1280
175 Alex Heckmann / Tore Trapp 1278
175 Francisco Aguirre / Claus Hübler 1278
175 Francisco Hernandez / Ralf Jegodzinski 1278
175 Nicolas Lahaye / Stefan Merkes 1278
175 Philipp Havermann / Alex Heckmann 1278
175 Victoria Correa Merlassino / Dennis Metzenthin 1278
175 Wolle Grandt / Stefan Kurz 1278
182 Heinz-Dieter Heckmann / Peter Vogelsang 1277
182 Jens Benninghaus / Holger Böhle 1277
182 Lutz Neukirch / Tim Röhn 1277
182 Sebastian Kranz / Katja Weisheit 1277
182 Simon Kranz / Stefan Merkes 1277
182 Werner Lenz / Hans Jürgen Rayle 1277
188 Daniel Gomez Garcia / Lutz Neukirch 1276
188 Kalle Giersen / Petra Samoiski-Tierney 1276
188 Rally Dresbach / Frank Hilger 1276
188 Tilman Becker / Karsten Kucharczyk 1276
192 Sarah Bachmann / Jan Sonnenschein 1275
193 Verena Bauer / Jan-Lukas Hinrichs 1274
194 Claus Hübler / Daniel Kübler 1270
194 Kalle Giersen / Wolle Grandt 1270
196 Ingo Bierschel / André Holzmüller 1269
196 Miriam Fricke / Alex Heckmann 1269
198 Erich Schmack / Gregor Winkelius 1268
198 Francisco Hernandez / Lutz Neukirch 1268
198 Heinz-Dieter Heckmann / Rally Dresbach 1268
198 Petra Hallerbach / Johanna Luetgebrune 1268
198 Sergio Calero / Erich Schmack 1268
198 Thomas Borchers / Tim Mankowski 1268
204 Verena Bauer / Katja Weisheit 1267
205 Sergio Calero / Wolle Grandt 1263
205 Wolle Grandt / Petra Samoiski-Tierney 1263
207 Björn Biedermann / Stephan Döttelbeck 1262
207 Kalle Giersen / Alex Heckmann 1262
209 Petra Hallerbach / Franziska Sonnenschein 1260
209 Sarah Bachmann / Dennis Metzenthin 1260
209 Victoria Correa Merlassino / Evelyn Deters 1260
212 Björn Biedermann / Sorusch Haschemi Nia 1255
212 Claus Hübler / Petra Samoiski-Tierney 1255
212 Lorenz Weber / Jonas Weidner 1255
215 Holger Böhle / Werner Lenz 1254
216 Claus Hübler / Wolle Grandt 1249
217 Sarah Bachmann / Dario Buchholz 1247
217 Victoria Correa Merlassino / Rebeca Susana Garcia Gallego 1247
219 Björn Biedermann / Ferran Bonet 1246
219 Sarah Bachmann / Hilke Janssen 1246
221 Derin Akyaman / Sarah Bachmann 1244
221 Sarah Bachmann / Andrea Riedl 1244
221 Sarah Bachmann / Maximilian Karlsohn 1244
224 Sarah Bachmann / Evelyn Deters 1243
224 Sarah Bachmann / Franziska Sonnenschein 1243
226 Victoria Correa Merlassino / Claus Hübler 1241
227 Björn Biedermann / Christian Tittmann 1240
228 Björn Biedermann / Sergio Gamez 1224
229 Sarah Bachmann / Victoria Correa Merlassino 1223
230 Sarah Bachmann / Petra Hallerbach 1222